78
krótszy czas reakcji na nowe leady
15
wyższa konwersja w sprzedaży wśród nowych handlowców
30
zaoszczędzone na wdrażaniu nowych sprzedawców

Autoryzowany dealer marki Jaguar i Land Rover , to firma motoryzacyjna, która odnosi duże sukcesy dzięki oferowanemu poziomowi obsługi. Niemniej jednak, ich menedżerowie dostrzegli możliwość dalszej optymalizacji, dążąc do jeszcze wyższego standardu.

Zdecydowali, że potrzebują narzędzia CRM, aby śledzić dokładnie szanse sprzedaży. W przypadku salonu samochodowego proces sprzedaży jest bowiem wieloetapowy i czasochłonny.

Dlatego firma zdecydowała się skorzystać z pomocy Okay CRM, aby zrealizować to zadanie.

Problem

Zespół sprzedażowy zidentyfikował wiele kluczowych kwestii.

Jednym z największych problemów w organizacji pracy zespołu był brak możliwości monitorowania procesu obsługi potencjalnych klientów oraz aktualnego statusu ich zamówień. W rezultacie, część zainteresowanych usługami firmy klientów pozostawała bez obsługi.

Co więcej, używany przez dealerów samochodowych system CRM nie pozwalał na rozbudowywanie potrzeb w przypadku zgłoszenia przez handlowców

Z jednej strony firma potrzebował narzędzia, które zapewniłoby szybką integrację z systemami, z których firma pozyskuje klientów. Z drugiej strony, potrzebowali oni takiego systemu CRM, który zapewniłby intuicyjny i łatwy wdrożeniowy proces.

Wprowadzenie takiego rozwiązania pozwoliłoby zespołowi na poprawę jakości obsługi klienta oraz zwiększenie wyników sprzedażowych, a także ulepszenie wewnętrznych procesów.

Rozwiązanie

Klient zdecydował się na wdrożenie narzędzia Okay CRM a efekty przeszły ich oczekiwania.

Przydzielenie leadów do sprzedawców zostało zautomatyzowane, a integracja z narzędziami firmy przebiegła szybko i sprawnie. Proces wdrożenia wśród pracowników zespołu również odbył się bezproblemowo. Od tego momentu, pracownicy mogli łatwo śledzić status przypisanych im szans sprzedażowych.

Dodatkowo, wprowadzenie Okay CRM  pozwoliło na dokładne monitorowanie skuteczności kampanii marketingowych.

Narzędzie to przyczyniło się również do bardziej efektywnej organizacji pracy zespołu sprzedażowego, nie tylko dzięki automatyzacji pewnych procesów, ale także poprawie obsługi klienta poprzez eliminację błędów.

Efekt

Firmy odnotowała wiele pozytywnych wyników po wdrożeniu Okay CRM, w tym poprawę wielu metryk. Najważniejsze z nich to:

  • Skrócenie czasu reakcji na nowe leady o 78%.
  • Wzrost o 15% konwersji w sprzedaży wśród nowych sprzedawców.
  • Oszczędność 30 dni na wdrożeniu nowych sprzedawców.

Dodatkowo, firma zdołała jeszcze bardziej usprawnić swoje już wysokie standardy obsługi klienta. Średni czas reakcji na zapytania sprzedażowe został skrócony do 5 minut, a integracje pozwoliły na zautomatyzowanie aż wielu tysięcy działań miesięcznie. Doskonała obsługa klienta to dla marki jeszcze większa renoma.

Ponadto, udało się znacznie poprawić analitykę działań marketingowych, co pozwoliło na lepsze rozplanowanie budżetu reklamowego i pozyskanie wysokiej jakości leadów.

Należy również podkreślić, że choć proces wdrożenia był czasochłonny, udało się go zoptymalizować w taki sposób, że wdrożenie nowego sprzedawcy skróciło się do miesiąca.

Managerowie zgodnie twierdzą, że Okay CRM to narzędzie holistyczne, które obejmuje wiele procesów w firmie i przyczyniło się do jej sukcesu.